![]() |
Week 29 is de week dat de huid van je baby verandert van rood naar roze.
Wat gebeurt er in mijn lijf
Heel af en toe doet je baby nu een oogje open en de oren krijgen de definitieve vorm. Je kindje heeft een eigen slaapritme die je vaak na de geboorte nog zult tegenkomen. Eerst was de huid rood maar nu wordt het roze door het onderhuidse vet. Het nesthaar begint wat te verdwijnen.
De grote babyaankopen
Misschien kies je ervoor om je kindje de eerste 3 maanden in een wieg te laten slapen. Daarna zal hij te groot zijn voor de wieg en in een ledikant moeten gaan slapen. Let bij de aanschaf van het ledikantje op de volgende dingen:
Een commode is geen must, maar toch wel zeer praktisch. Het is erg prettig om tijdens het verschonen en verzorgen van je kindje een werkruimte te hebben die hoog genoeg is (gemiddeld 90 cm hoog) breed genoeg (liefst 75 cm) en diep genoeg (60 cm). Dit kan dus een kastje zijn zodat je daaronder je luiers op kunt bergen maar het zou ook een tafel kunnen zijn.
Let er wel op dat het stevig genoeg is, zodra je kindje wat ouder wordt zal die niet altijd even stil blijven liggen.
Een box is iets wat je ook steeds vaker meteen vanaf de geboorte in de kamer ziet staan. Als je hem op de hoogste stand zet is het best prettig voor je kind om in te liggen, eventueel in de reiswieg of op een lekker zacht kleed. Ook bij de box mogen de spijlen maximaal 6 cm uit elkaar staan. Zet de box niet te dicht bij de verwarming of bij een tochtend raam.
Het uitkiezen van een wandelwagen is toch eigenlijk vooral afhankelijk van je eigen voorkeuren, waar ga je met de wandelwagen het meeste rijden, in de stad of in het bos bijvoorbeeld. Hoe groot is je kofferbak, hoe lang ben je zelf etc. Neem dus rustig de tijd om een goede wagen uit te zoeken en laat je bij meerdere winkels goed informeren.
Daarnaast zal je een autostoeltje nodig hebben. Eerst zal je beginnen met een schelp (beter bekend als de maxicosi), deze wordt tegen de rijrichting in geplaatst. Kies liever niet voor een gebruikt autostoeltje. Het kan zijn dat het bij een botsing betrokken was en dat er onzichtbare scheurtjes zijn ontstaan. Mocht er opnieuw een ongeluk gebeuren dan is de schade misschien niet te overzien.