Ga naar inhoud


Foto

Bevalling van Myrthe


  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1 MarjoleinT

MarjoleinT
  • Leden
  • 1648 Posts:
  • Gender:Female
  • Location:Zaanstad
  • Situatie:ik ben moeder

Gepost 22 oktober 2011 - 15:56

Donderdag 13 oktober:
De 2e dag van mijn verlof. Ik heb wat boodschapjes gedaan en ben wat later thuis dan gepland. Zou eigenlijk nog het bed op kratjes zetten en de tas voor het ziekenhuis inpakken, morgen weer een dag. Even nog met Robert naar de kapper, lekker koken en aan tafel.
Ik ga zitten en gelijk weer staan want ik moet nog even naar het toilet. Oeps, o jee, dit is geen plasje. Ik sta aan tafel in een plas vruchtwater. Gelijk de verloskundige gebeld en die staat binnen 10 minuutjes op de stoep. Robert staat te springen, eindelijk wordt zijn zusje bijna geboren.
Boven doe ik een poging schone kleding aan te doen, maar het blijft stromen. De verloskundige heeft geen twijfels en het ziekenhuis wordt gebeld. Mijn schoonouders staan met een half uurtje ook op de stoep en ik ben maar even lekker gaan eten, wie weet wanneer dat weer kan. Wij gaan naar het ziekenhuis en mijn schoonouders nemen Robert en de hond mee.
Ik word direct aan de CTG gelegd en zie daar dat ik weeën heb die ik inmiddels ook voel. Er is een 1 persoons kamer voor mij klaar en ik moet blijven. Vrijdag en zaterdag sukkelt dit zo voort. De hele tijd lichte weeën en ik verlies vruchtwater bij het leven, gelukkig dat dit elke 6 uur weer helemaal ververst wordt.
Zaterdagavond wordt het serieus, dacht ik. Aan de CTG en afwachten maar. Na een uurtje zijn de weeën weer zo goed als weg. Dit gebeurt nog 3 keer, waarvan de laatste keer best heftig is, daarna niets….

Zondag 16 oktober:
Zondag na de middag even liggen tot om 14.00 de gynaecoloog komt. Ik ga zitten in bed, sta die beste man te woord, hij loopt weg en oeps, daar zijn ze weer. Weer aan de CTG, maar ze zijn al snel niet leuk meer. Onwijs zere rug weeën, niet normaal. Ik ga bij het aanrecht staan en bel na een half uurtje maar naar Michel. Hij komt snel en de tegendruk die hij de weeën geeft verlicht een groot deel van de pijn.
Voor 16.00 is het niet meer te houden. We bellen maar de verpleegkundige roept alleen maar “denk aan je yoga! Laat het over je heen komen!” Sodeflikker op stom mens en we bellen nog maar een keer. De gynaecoloog belooft me met een uur terug te komen, ziet een wee en beloofd met een half uur terug te komen. Na 10min staat ze weer in m’n kamer omdat we de bel niet met rust laten. Ik roep dat ik een ruggenprik wil, maar moet dan eerst getoucheerd worden, pfff… 5cm!!! Er wordt direct met verloskunde gebeld en m’n bed gaat die kant op. Heerlijk die weeën op de gang in m’n bed tijdens bezoekuur.
Gelukkig was na de wisseling een hele aardige verpleegkundige aan m’n bed gekomen, scheelde weer wat stress. 16.15 op de verloskamer en 8cm ontsluiting.
Na zo’n 20min beginnen de persweeën. Ze zijn heel anders dan mijn eerste bevalling, maar ik herken wel wat er gebeurd van onderen.
Zodra ik mag persen haal ik eruit wat ik kan en voel precies hoever ze is. Onwijs snel is m’n moppie er, 17.01 is ze geboren. Zonder ruggenprik dus, daar was geen tijd meer voor.
Na rustig in de verloskamer even te genieten van Myrthe en alle onderzoekjes gaan we met de rolstoel naar de couveuseafdeling. Ze moet daar heen ter observatie omdat ze met 36+5 geboren is (37wk is de grens) en omdat ik al 3 dagen gebroken vliezen had. Ze mag in een open bakje, maar wel aan de monitor.
De volgende dag mag ze al van de snoertjes af en dinsdag krijg ik haar op de kamer. Woensdagochtend naar de kinderarts en….. we mogen naar huis. Wel moeten we de 28e terug komen voor controle.

Myrthe is een klein poppetje, 47cm en 2730 gram. Ze doet het onwijs goed, maar kan zichzelf nog niet goed warm houden.
We moeten om de 3 uur 24 uur per dag een voeding geven en elke 6uur een nieuwe kruik. Ze krijgt ook wel wat voeding bij, omdat ze geen reserves heeft. Ik ben wel gaan afkolven en dit gaat inmiddels best goed. Ze drinkt goed aan de borst, ze zijn er door het kolven al helemaal klaar voor, dit scheelt wel voor haar. We stappen nu langzaamaan over om volledige borstvoeding. Wel bijzonder hoor, bij Robert was dit helemaal niet gelukt.
Tot dinsdag de kraamhulp in huis, ze blijft ze nog 2 daagjes extra ivm gewicht en temperatuur van Myrthe.
De komende tijd hebben wij dus een rustig programma. Myrthe moet binnen blijven, kunnen we even heerlijk bijkomen en genieten van elkaar.
Marjolein

Moeder van Robert (24 juni 2007) en Myrthe (16 oktober 2011).

#2 Chantal

Chantal

    moderator

  • BABYenKIND Crew
  • 15429 Posts:
  • Gender:Female
  • Ronde nr:5
  • Situatie:ik ben moeder

Gepost 22 oktober 2011 - 17:52

Jeetje wat een verhaal...
Na die dagen is het zondag toch snel gegaan..
Nogmaals gefeliciteerd :D

 

 

Lief kleintje, je hebt ons hart al zo duidelijk geraakt!
Every day I love you more!


#3 Martica

Martica
  • Leden
  • 16769 Posts:
  • Gender:Female
  • Location:Amsterdam
  • Interests:Activiteiten ondernemen met de kids, uitstapjes, fotografie, internetten, shoppen en puzzelen.
  • Situatie:ik ben moeder

Gepost 23 oktober 2011 - 08:18

Wat interessant om je bevallingsverhaal te lezen Marjolein!
Rust maar lekker uit de komende dagen!
<a href="http://lilypie.com/"><img src="http://lbyf.lilypie....com/UqJZp1.png" width="400" height="80" border="0" alt="Lilypie Kids Birthday tickers" /></a> <a href="http://lilypie.com/"><img src="http://lb5f.lilypie....com/k3uDp1.png" width="400" height="80" border="0" alt="Lilypie Fifth Birthday tickers" /></a> <a href="http://lilypie.com/"><img src="http://lbyf.lilypie....com/QeJjp1.png" width="400" height="80" border="0" alt="Lilypie Kids Birthday tickers" /></a>

#4 hayjay

hayjay
  • Leden
  • 2322 Posts:
  • Gender:Female
  • Location:Purmerend
  • Situatie:ik ben moeder

Gepost 24 oktober 2011 - 10:22

wat onwijs gaaf om te lezen.
Geniet van je kraamtijd en van jullie dochter
<center><embed src="http://www.widdlytin...tickfamily.swf" FlashVars="t1=Martin, Petra, Hayley en Jayden&t2=De Tielandjes&sc=0x006666&pv1=1&pn1=19&px1=243.55&pf1=1&pv2=1&pn2=9&px2=180.8&pf2=0&pv3=1&pn3=24&px3=295.85&pf3=1&pv4=1&pn4=1&px4=128.8&pf4=0" quality="high" wmode="transparent" width="500" height="230" name="My Stick Family" align="middle" allowScriptAccess="samedomain" type="application/x-shockwave-flash" pluginspage="http://www.macromedi...getflashplayer" /></embed><br><a href="http://www.widdlytin...ytinks.com/">My Stick Family from WiddlyTinks.com</a></center>

#5 Nikki

Nikki

    moderator

  • BABYenKIND Crew
  • 11649 Posts:
  • Gender:Female
  • Location:Noord-Holland
  • Interests:koken, hardlopen, lezen en natuurlijk knuffen met mijn kids!
  • Situatie:ik ben moeder

Gepost 24 oktober 2011 - 10:53

Leuk om je bevalling zo te lezen Marjolein!

Hoe gaat het nu met jullie?

#6 MarjoleinT

MarjoleinT
  • Leden
  • 1648 Posts:
  • Gender:Female
  • Location:Zaanstad
  • Situatie:ik ben moeder

Gepost 24 oktober 2011 - 20:14

Het gaat lekker nu. Myrthe kan zich nu aardig op temperatuur houden.
Ze ging onwijs goed met borstvoeding. Ik was begonnen met afkolven en ze nam het zelf keurig over.
Sinds eergisteren was ze gewoon veel te moe om aan de borst te drinken en kreeg ze te weinig binnen. We zijn overgegaan op afkolven en alles aanbieden in een flesje. We was in 1 dag 60 gram aangekoemn, ze gaat nu dus helemaal de goede kant op.
Nu nog bedenken of is borstvoeding wil blijven geven of dat ik het af ga bouwen. Het is mooi borstvoeding, maar het sloopt mij wel aardig al die tijd die ik nu extra kwijt ben aan afkolven.

Verder is ze een onwijs lief grietje die je bijna niet hoort. Ze kan heerlijk lachen als je haar op de arm hebt en oogt uiterst tevreden, heerlijk.

A.s. vrijdag hebben we een afspraak bij de kinderarts, ben benieuwd.
Marjolein

Moeder van Robert (24 juni 2007) en Myrthe (16 oktober 2011).

#7 Leela

Leela
  • Leden
  • 3704 Posts:
  • Gender:Female
  • Location:Alblasserdam
  • Interests:Koken, ovensgerechten maken, fietsen, wandelen, internetten, shoppen
  • Situatie:Geen informatie

Gepost 24 oktober 2011 - 20:56

heftig verhaal, gelukkig is alles goed verlopen.

Fijn dat ze goed doet en vooral tevreden meid is. Geniet nog maar lekker van verlofperiode
Blijf positief ondanks tegenslag die je kunt krijgen, altijd lachen he...

#8 MarjoleinT

MarjoleinT
  • Leden
  • 1648 Posts:
  • Gender:Female
  • Location:Zaanstad
  • Situatie:ik ben moeder

Gepost 24 oktober 2011 - 21:23

Genieten ga ik zeker. Ik heb nog geen 2 dagen zwangerschapsverlof gehaf voordat mijn vliezen braken. Met 6 weekjes extra vakantie hoef ik pas 19 maart weer te beginnen, dan is Myrthe alweer ruim 5 maanden!!!
Marjolein

Moeder van Robert (24 juni 2007) en Myrthe (16 oktober 2011).

#9 paula

paula
  • Leden
  • 18592 Posts:
  • Gender:Female
  • Location:ergens in Holland
  • Situatie:ik ben moeder

Gepost 24 oktober 2011 - 21:43

Haha dat is dan weer een groot voordeel van te vroeg bevallen(als alles goed is gegaan)
Wat leuk om je verhaal te lezen, je hebt het erg leuk geschreven, het leest vlot weg :rolleyes:

Wat lang om 3 dagen met gebroken vliezen te moeten rond blijven lopen, ik vond 1 dag al vreselijk..

Nogmaals gefeliciteerd en geniet van je mooie meid!

#10 Leela

Leela
  • Leden
  • 3704 Posts:
  • Gender:Female
  • Location:Alblasserdam
  • Interests:Koken, ovensgerechten maken, fietsen, wandelen, internetten, shoppen
  • Situatie:Geen informatie

Gepost 24 oktober 2011 - 21:58

@ Marjolein dat is ook voordeel daarvan lekker lang genieten van je mooie meid maar ander kant ook wel jammr nu heb je misschien verlanglijst wat je wilde doen in verlofweken niet kunnen uitvoeren....
Blijf positief ondanks tegenslag die je kunt krijgen, altijd lachen he...

#11 MarjoleinT

MarjoleinT
  • Leden
  • 1648 Posts:
  • Gender:Female
  • Location:Zaanstad
  • Situatie:ik ben moeder

Gepost 25 oktober 2011 - 21:30

@ Marjolein dat is ook voordeel daarvan lekker lang genieten van je mooie meid maar ander kant ook wel jammr nu heb je misschien verlanglijst wat je wilde doen in verlofweken niet kunnen uitvoeren....


Heb toch liever het langer genieten hoor! Het is geen groot drama in huis en alles voor Myrthe was gelukkig klaar. Ik ben nog tot 19 maart thuis, kan misschien tussendoor als Robert op school is en Myrthe slaapt ook nog wel wat doen. Het voordeel is wel weer dat ik het nu wat makkelijker kan allemaal zonder die dikke buik, haha.
Marjolein

Moeder van Robert (24 juni 2007) en Myrthe (16 oktober 2011).

#12 Leela

Leela
  • Leden
  • 3704 Posts:
  • Gender:Female
  • Location:Alblasserdam
  • Interests:Koken, ovensgerechten maken, fietsen, wandelen, internetten, shoppen
  • Situatie:Geen informatie

Gepost 26 oktober 2011 - 16:04

dan heb ik dit nog te zeggen: Geniet maar lekker van je mooie meid :wub: :wub:
Blijf positief ondanks tegenslag die je kunt krijgen, altijd lachen he...